8.10. 2019 ob 02.10 smo prejeli poziv, da gori lesna delavnica v Novakih.

Po prihodu na kraj dogodkov smo zaradi visoke temperaturne obremenitve takoj pričeli izvajati vse postopke aktivne obrambe bližnjih stanovanjskih objektov ter drugih gospodarskih poslopij, hkrati smo del moštev in razpoložljive opreme usmerili v aktivno gašenje samega gorečega objekta ter tovornega vozila. Požar je bil omejen v eni uri, po tem pa je bilo zaradi velike količine izdelkov in lesa, potrebno ves skladiščen material premakniti in pogasiti manjša žarišča.
Objekt je delno pogorel. Popolnoma uničeno je ostrešje ter drugo nadstropje. Uspelo pa nam je ohraniti prvo nadstropje in pritličje.
Intervencijo je naše društvo zaključilo nekaj pred 13. uro popoldne. Na intervenciji so sodelovala matično PGD Novaki, osrednja enota PGD Cerkno ter PGD Gorje Poče Trebenče in PGD Planina Čeplez. Iz našega društva je bilo na intervenciji 28 članov ter pet vozil.